UP SMART

upsmart_header

Çünkü Her Sözcük Önemlidir

ReSound Up Smart hafif ya da yüksek işitme kaybı olan tüm çocuklara yönelik tek akıllı işitme cihazı dır. Çocuklara gelişme çağlarının her evresinde konuşma ve dil kullanımı için üstün erişim sağlamaktadır.

ReSound’un 2 yeni kablosuz klipsli mikrofonu, ReSound Micro Mikrofon ve Multi Mikrofon; sinyalin gürültüye oranını geliştirerek sınıf ortamını, oyun parklarını ve ev ortamını devamlı berrak ve rahat bir ses ile canlandırıyor.

iPhone bağlantısı sayesinde, çocuk hastalarınız iPhone, iPad ya da iPod’dan direkt olarak stereo ses veri akışı alabilir ve böylece öğrenme, oynama ve çevrelerindeki dünya ile etkileşim içinde olmanın yeni yollarını keşfedebilir. ReSound Smart uygulaması ile ebeveynler de çocuklarına işitme cihazları nı ayarlamalarında yardımcı olabilir. Böylece çocukların nerede olurlarsa olsunlar işitme deneyimleri en rahat düzeyde olur.

ReSound Up Smart işitme cihazları ile çocuklar ve gençler dünyanın en akıllı cihazlarından birini kullanarak, sınıftaki arkadaşları ve aileleri ile eşit derecede bağlanma, iletişim halinde olma ve oynama imkanına kavuşmuş olurlar.

Akıllı işitme cihazı nedir?

Akıllı işitme cihazları endüstrinin lideri konumundaki teknolojileri, odyoloji, bağlanma, tasarım ve uygulama alanlarında kullanır. Kullanımı kolaydır, işitme cihazı kullanıcısının modern yaşamına uyum sağlar.

Yeni doğan(0-1) Bebekler

Çocuklar doğdukları andan itibaren çevreleri ile iletişim kurmaya başlarlar İşitme cihazı kullanan bebekler, işitilebilirliğe ve yumuşak seslerin de rahat duyulmasına ihtiyaç duyarlar. Kafalarının araç koltuklarına, beşik yataklarına ve bakıcılarının kollarına olan uzaklıkları ile çabuk büyüyen kulak kanalları etkili geri bildirim(feedback) korumasını oldukça önemli hale getiriyor.

Yeni yürüyen Çocuklar(1-3), Okul Öncesi Çocuklar (3-5)

Büyüdükçe çocuklar zorlayıcı duyma durumlarıyla daha sık karşılaşırlar. Araştırmalar gösteriyor ki, kablosuz teknolojiler daha iyi konuşma olanağı sağlamaktadır. Dolayısıyla duyma, konsantrasyon ve algılama, kelime haznesinin gelişmesine ve daha iyi olmasını sağlar.

Okul Çağındaki Çocuklar (5-12)

Okula giden çocuklar daha gürültülü ortamlarda bulundukları için gürültü azaltma yöntemleri daha da önem kazanmaktadır. Araştırmalar gösteriyor ki, çocuklar konuşmaları anlamak için büyüklerden daha çok sinyalin gürültüye oranının daha uygun olmasını tercih ediyor.

Gençler (13+)

Çocuklar ergenliğe girince, daha karışık sosyal ortamlarda bulunurlar. Aynı zamanda kabul edilmeye ve onaylanmaya daha çok ihtiyaç duyarlar. Odyolojik özellikler gibi Akıllı işitme cihazlarının diğer tüm özellikleri de daha gelişmiş konuşmaları anlamaları, ortamlara katılımları ve kabul edilmiş hissetmelerine yardımcı olur.

upsmart_4

 

İşitme yetileri gelişmeye devam ettiği için

RESOUND’ DAN ÇEVRESEL SES DÜZENİ
ReSound Up Smart işitme cihazları, bizim benzersiz dijital işleme stratejimiz olan ReSound çevresel ses düzenini içerir. Gelişmiş algoritmalar kullanarak, insan kulağını taklit eder ve beynin doğal sesleri tanıma ve nereden geldiğini hissetme yetisinden yararlanır.
RESOUND’DAN ÜSTÜN SES
ReSound Up Smart yüksek çıkış seviyelerinde bile sürekli net ve rahat bir şekilde gelen bir ses temin eder. Bu özellik dil ediniminde, dinleme yetisinde ve bir ömür boyu sürecek sosyal katılımlarda oldukça önemlidir.
DİL GELİŞİMİNDE GERİDE KALMAYIN
Zamanı geldiğini düşündüğünüzde her çocuk için ayrı bir şekilde daha gelişmiş algoritmaları etkin hale getirerek gürültüyü azaltabilir, yön belirleme yeteneğini geliştirebilirsiniz. Böylece işitme cihazları dil gelişiminde gerilemelerini önleyerek, güvenli ve rahat bir seviyede sürekli duyulabilirlik sağlar.

ReSound Up Smart’ın Ana Özellikleri

ÖZELLİK

AVANTAJ

FAYDA

DFS Ultra™ II

ReSound UpSmart DFS Ultra II
Uyarlanabilir filtre, geri bildirimi doğru bir şekilde algılar ve kapatır. Aynı zamanda içindeki Whistle Control™ (ıslık kontrolü) geri bildirimi öngörerek hareketli durumlarda yükseltmeyi optimize eder.
Uyarlanabilir filtre, geri bildirimi doğru bir şekilde algılar ve kapatır. Aynı zamanda içindeki Whistle Control™ (ıslık kontrolü) geri bildirimi öngörerek hareketli durumlarda yükseltmeyi optimize eder.

Ses Keskinleştirici™

ReSound UpSmart Ses Keskinleştirici
Yüksek frekanstaki kayıplar veya koklearda bulunan ölü bölgeler yüzünden duyulamayan yüksek frekanslardaki sesler, frekans spektrumunda düşürülmüştür. Giriş ve çıkış frekanslarındaki orantılı ilişki, bozulmayı en az hale getirmek için dengelenmiştir.
Sound Sharper (ses keskinleştirici), konuşma işaretlerinin duyulabilirliğini geliştirerek kaybolmalarını önler ve en iyi ses kalitesini sunar.

Gürültü İzleyici™ II

ReSound UpSmart Gürültü İzleyici
Benzersiz bir spektral çıkarma teknolojisi istenmeyen gürültüleri konuşma sinyaline zarar vermeden azaltır.
Noise Tracker II (gürültü izleyici) çocuk kullanıcılarınızın konforunu, gürültülü ortamlarda konuşma anlama özelliğini, sekteye uğratmadan korur.

Çift Taraflı Yönlülük™

ReSound UpSmart Çift Tarflı Yönlülük
İşitme cihazları dinamik bir şekilde beraber çalışarak tüm işitme ortamlarında en iyi yönlülüğü sağlar.
Bu da çocuk kullanıcılarınızın gürültülü ortamlardaki konuşmaları anlamalarını en iyi hale getirir ve en zorlayıcı işitme ortamlarında bile çevrelerini daha doğal bir şekilde anlamalarına olanak sağlar.

Çift Taraflı Çevresel Optimize Edici™ II

ReSound UpSmart Çift Taraflı Çevresel Optimize Edici
İşitme cihazları beraber çalışarak işitme ortamlarını analiz edip sınıflandırır ve daha sonra da otomatik olarak ses yükseltme veya gürültü azaltma ayarlarını yapar.
Çocuk kullanıcılarınız birden değişen işitme ortamlarında bile en iyi duyulabilirlik ile işitme konforunun tadını çıkarır.

Rüzgar Önleyici

ReSound UpSmart Rüzgar Önleyici
Rüzgar Önleyici, çifte mikrofon yardımıyla rüzgarı algılar ve rüzgar gürültüsünü kısıp sinyalden ayırarak diğer seslerin duyulabilirliğini korur.
Çocuk kullanıcılarınız, dışarıda iken diğer seslerin duyulmasında minimal bir azalmayla daha az rüzgar gürültüsü duyacaklardır.

 

ReSound UpSmart Tasarım

 

Renk Seçenekleri

ReSound UpSmart Renk Seçenekleri

 

ReSound UpSmart Teknik Özellikler